LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dënohet me burg aktori shumë i pëlqyer nga shqiptarët/ Akuzohet për vrasje

2 Nëntor 2021, 13:09, Lifestyle CNA
Dënohet me burg aktori shumë i pëlqyer nga shqiptarët/

Gjykata e Stambollit ka vendosur dënimin me 16 vite e 8 muaj burg për aktorin e njohur të telenovelave turke  Adnan Koç.

Ai është arrestuar në vitin 2018 në qytetin Atasehir gjatë një operacioni anti-drogë, ku ai bashkë me vëllain dhe disa të tjerë akuzohen se kanë plagosur edhe një polic me qëllimin për të vrarë.

Krahas akuzës për trafik të lëndëve narkotike, gjykata e dënoi atë edhe për ?tentativë vrasjeje të punonjësit të policisë?.

Kjo është një akuzë e rëndë sipas kodit penal turk, detaj i cili edhe i ka rënduar vitet e burgut.

Adnan ka luajtur në një numër të madh telenovelash turke, një pjesë e të cilave, janë transmetuar për audiencën shqiptare. Përfshirë ?Sulejmanin e madhërishëm? ku kishte rolin e Behram pashës./CNA.al

Lajmet e fundit nga