LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dalin detaje rrënqethëse nga rasti i aktorit Alec Baldwin/ Nuk ka ndodhur vetëm ky aksident ditën e xhirimeve

2 Nëntor 2021, 09:43, Lifestyle CNA

Aksidenti tragjik në xhirimet e filmit ?Rust? në të cilën Alec Baldwin luante një rol dhe njëkohësisht ishte producent vazhdon të jetë ende tema më e përfolur e opinionit publik.

Së fundmi mësohet se ka pasur zhvillime blic lidhur me ngjarjen e ndodhur javën e kaluar.

Një raport i ri i publikuar nga mediat amerikane ka zbuluar se çfarë ndodhi në xhirimet e filmit ?Rust? disa ditë para se Alec Baldëin të vriste aksidentalisht fotohrafen, Halyna Hutchins.

Sipas ketij raporti që është bazuar në dëshmitë e punëtorëve të setit në Los Angeles, 3 aksidente të tjera kanë ndodhur në shesh para ngjarjes tragjike në fjalë.

Në njërin prej këtyre aksidenteve një punonjës ka mbetur i plagosur në këmbë.

Këto detaje të reja do të sjellin tjetër kthesë në lidhje me hetimet që po bën policia lidhur me aksidentin tragjik ku mbeti e vrarë kineastja Halyna dhe u plagos një regjizor./CNA.al

Lajmet e fundit nga