LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Nuk mund të ngrihet nga shtrati”/ Këngëtarja e famshme në gjendje jo të mirë shëndetësore

2 Nëntor 2021, 14:57, Lifestyle CNA
“Nuk mund të ngrihet nga shtrati”/ Këngëtarja e

Këngëtarja e famshme, Celine Dion ka zbuluar se për shkak të problemeve shëndetësore është e detyruar që të shtyjë të gjitha koncertet e planifikuara për t?u mbajtur në Las Vegas.

?Ekipi im dhe unë kemi punuar për shfaqjen tonë për tetë muajt e fundit dhe të mos jem në gjendje të këndoj këtë nëntor më trishton përtej shpjegimit. Më vjen veçanërisht keq për zhgënjimin e të gjithë fansave që bënë planet e tyre për të ardhur në Vegas. Tani më duhet të përqendrohem që të bëhem më mirë. Unë dua t?i kapërcej të gjitha këto sa më shpejt të jetë e mundur?, ka thënë këngëtarja.

Duket se gjendja shëndetësore e këngëtares është përkeqësuar pasi një i afërm i këngëtares ka folur për revistën ?Here?, duke treguar:

?Ajo nuk mund të ngrihet më nga shtrati, të lëvizë apo të ecë. Ajo vuan nga dhimbjet në këmbë të cilat e paralizojnë. Ajo është shumë e dobët dhe ka humbur shumë peshë. Një sëmundje që mund të kërkojë një rikuperim të gjatë ?përcakton burimi?. Nëse gjërat nuk përmirësohen, mund të jetë e nevojshme të ndalet për disa muaj, apo edhe një vit. Sepse simptomat e saj janë më shqetësuese sesa pritej?, tha një person afër këngëtares./ CNA.al

Lajmet e fundit nga