LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çfarë ka ndryshuar tek Berisha nga 2013 te 2021?/ Ish kryeministri ‘thumbon’ Bashën

2 Nëntor 2021, 17:38, Politikë CNA
Çfarë ka ndryshuar tek Berisha nga 2013 te 2021?/ Ish kryeministri

Gjatë takimit të tij me demokratët në Kamëz, Sali Berisha ka treguar se misioni i tyre është të krijojnë një garë të lirë dhe të hapur.

Berisha shprehet se nuk do t?i zhgënjejë kurrë demokratët. Lideri historik i PD, ka folur për ritkhimin e tij në PD, duke thënë se rikthimet në histori janë vetëm suksese.

Berisha ka thumbuar edhe kreun e opozitës Lulzim Basha duke thënë se ndryshimi i Berishës nga viti 2013 tek 2021 është se flen më pak, lexon dhe punon më shumë.

?Misioni ynë i përbashkët është të krijojmë një garë të lirë, të sigurt dhe të hapur. Garantoj se kurrë nuk do ti zhgënjej demokratët.

Rikthimet në histori kanë qenë vetëm suksese. Është e vërtetë që unë rikthehem pas 8 vitesh. Çfarë ka ndryshuar te Berisha nga 2013 te 2021?

Flej më pak se në 2013, lexoj më shumë dhe punoj më shumë. Përsa i përket çështjes, do e kthej PD në shtëpinë e lirisë, ajo nënkupton se në çdo qelizë të saj janë vendimet e lira, nënkupton reformimin e saj.

Ne do bëjmë që çdo forum të jetë tërësisht funksional?, është shprehur Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga