LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha: Soros është vërsulur si i tërbuar mbi të djathtën shqiptare

2 Nëntor 2021, 16:45, Politikë CNA
Berisha: Soros është vërsulur si i tërbuar mbi të

Ish kryeministri Sali Berisha, gjatë takimit të tij në Kamëz, ka deklaruar se George Soros është vërsulur me tërbim mbi të djathtën shqiptare.

Berisha thekson se me bilionat e tij, Soros po punon ditë e natë për të shkatërruar vlerat e konservatorizmit në vendit e tij.

?Në kotë kritike, mafia më e rrezikshme e planetit e kryesuar nga Soros u vërsul me tërbim mbi të djathtën shqiptare. Soros nuk është amerikan është një armik i egër, i republikanëve amerikanë.

Ai me bilionat e tij punon ditë e natë të shkatërrojë vlerat e konservatorizmit të vendit të tij. Të njëjtën gjë bëri në Shqipëri. Jemi këtu për tu zotuar se do të krijojmë një parti konservatore, Partinë Demorkatike me të fuqishme se kurrë në 30 vite?, thotë Berisha.

Ndërkaq ka zbuluar se sipas një studimi nga Save the children, fëmijët në Shqipëri janë dy herë më të kërcënuar se fëmijët në kosovë dhe se Shqiëpria zë vendin e parë në Europë për trafikimin e fëmijëve.

?Vlerat ku besojmë janë më në rrezik se kurrë. Rama futi në shkollë platformën e prindërimit, vetëm për të shuar shenjëtërin e familjes tonë, ka çuar në parlament ligjin për të hapur trafikimin e fëmijëve nëpërmjet adoptimeve. Nuk kam asgjë kudnër adoptimeve, sot fëmijët shqiptarë janë fëmijët më të dëmtuar dhe të mjeruar në botë. ?Save the children? në një studim thotë se fëmijët në Shqipëri janë dy herë më të kërcënuar se fëmijët në Kosovë, Fëmijët e Shqipërisë zënë vendin e parë në Europë si të trafikuar. Do të miratoijë ligjin ?de facto? të trafikimit të fëmijëve. Misioni është i madh dhe në kohë kritike?, tha Berisha më tej./ CNA.al

Lajmet e fundit nga