LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mazhoranca në kolaps”/ Bejtja tregon pse Rama kërkon bashkëqeverisje  

2 Nëntor 2021, 12:22, Politikë CNA
“Mazhoranca në kolaps”/ Bejtja tregon pse Rama kërkon

Analisti, Andi Bejtja ka komentuar situatën politike në vend.

I ftuar në Abc Live, Bejtja ka folur dhe në lidhje me pozicionin e mazhorancës dhe qeverisjen e Ramës, ku ka theksuar se është në kolaps dhe kërkon që të bashkëqeverisë si një mënyrë për të dalë nga vështirësia që ndodhet.

Sipas tij kryeministri është shumë komod me këtë opozitë, ndaj shpesh shprehet se do Bashkën si kryetar të saj.

?Rama ka barrën e qeverisjes, pasi pas dy mandateve ku borxhi publik është rritur dhe koncesionet vazhdojnë vijon që ta përhapë në publik tezën për bashkëqeverisje., Kjo është një tezë që ai tregon se qeverisja është në kolaps, por përballë kësaj opozite është komod. Me Berishën e ka më të vështirë, ndërsa me Bashën e ka të lirë pasi ja ka gjet kodin dhe pinin. Më i qetë do të jetë me Bashën dhe statuskonë dhe jo me këtë që ndodh. Rama nuk flet më për metën pasi nuk ka më çfarë të flasë, është në pritje të mbylljes së mandatit të tij?, është shprehur Bejtja.

Lajmet e fundit nga