LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Topalli: Ndryshe nga Basha, Berisha nuk i ‘vriste’ ata që rriteshin politikisht

1 Nëntor 2021, 20:43, Politikë CNA
Topalli: Ndryshe nga Basha, Berisha nuk i ‘vriste’ ata që

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli, ka deklaruar se nuk fajëson ish kryeministrin Sali Berisha për vendimet personale të Lulzim Bashës.

E ftuar në emisionin “Quo Vadis” në Vizion Plus, Topalli është shprehur se Berisha nuk i vriste ata që filluan të rriteshin politikisht, ndryshe nga Basha.

?Nuk kam fajësuar Berishën për faktin që Basha largoi ish ministrat, zyrtarë të lartë me një vendim personal. Unë i kam drejtuar kritikat e mia Lulzim Bashës. Në kohën kur ishte Berisha nuk ishte kështu. Ai bënte përpjekje të mëdha për të identifikuar personalitete që kishin aftësi për t?i afruar se qeverisja ka nevojë për energji të reja, ka nevojë me karakter të fortë dhe integritet të fortë. Berisha nuk i vriste ata që filluan të rriteshin politikisht. E kundërta ka ndodhur këto 8 vite, nuk mund të akuzoj Berishën për atë që ka bërë Basha?, është shprehur Topalli./ CNA.al

Lajmet e fundit nga