LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ka bërë një tufë me gabime”/ Dash Shehi nuk e fal Bashën: U bëmë armik me SHBA

1 Nëntor 2021, 20:41, Politikë CNA
“Ka bërë një tufë me gabime”/ Dash Shehi nuk e

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi, i ftuar në emisionin të ?Paekspozuarit? me Ylli Rakipin, është shprehur se Bash aka bërë një tufë me gabime, duke nisur nga meritokracia, imitimi i Ramës e hyrjet në fushatë sipas qefitit.

Sipas tij, opozita ka hyrë në Reformën në Drejtësi me gjysmë këmbë, për të mbrojtur disa territore pa leje dhe me këtë bënë armik SHBA.

?Pse them unë që nuk ka mbërritur në pikë kritike. Ka shumë pasion dhe dëshirë për tu marr me njëri-tjetrin. Por ka shumë pak politikë. Unë do të meresha me këtë gjë. Çfarë ka ndodhur që unë i vë faj Z.Basha. Kemi dalë nga reforma administrative në 2015, pa asnjë lloj logjike dhe i kemi dorëzuar Ramës të gjithë pushtetin lokal. Unë ende nuk e kam kuptuar. Të gjitha këto unë nuk i shoh.

E dyta reforma e drejtësisë. Kemi hyrë më gjysëm këmbë ose për të mbrojtur ca teritorre pa leje. madje në si opozitë duhet të hynim fuqishëm. Me këtë në bëmë armik SHBA. Për herë të parë SHBA pa mik të majtën, jo ne. Këtë unë nuk e fal. Këto janë tema për tu marë seriozisht.

Së fundmi vijmë tek gabimet e Bashës. Duke nisur nga meritokracia, imitimi i Ramës, hynte në fushatë sipas qejfit. Dmth një tuf me gabime?, tha Shehi./CNA.al

Lajmet e fundit nga