LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ka karizëm, njerëzit e duan se është fitimtar’/ Dash Shehi ‘elozhe’ Berishës

1 Nëntor 2021, 20:16, Politikë CNA
“Ka karizëm, njerëzit e duan se është fitimtar’/

Kreu i LZHK-s, Dashamir Shehi, ka komentuar ?Foltoren? e ish kryeministrit Sali Berisha.

I ftuar në emisionin ?Të paekspozuarit? në MCNtv më Ylli Rakipin, Shehi tha se Berisha inspiron njerëz, dhe demokratët e shohin atë si fitimtar, ndaj dhe e mbështesin kaq shumë.

?Ka shumë motive për këtë shpërthim të Berishës. Berisha ka karizmen e vet dhe inspiron njerëz. Në  15 vite pushtet prodhohen miq por edhe interesa.

Të gjithë ata që janë pjesë e sallës, janë sepse e shohin Zotin Berisha si fitimtar. Dy herë që kanë fituar ata zotërinjtë në atë sallë kanë fituar. Me bashën nuk kanë fituar. Pra ata e shohin Berishën si fitimtar, por edhe ata që mbase nuk janë me Berishën prap kanë dicka që i lidh me Berishën.”/CNA.al

Lajmet e fundit nga