LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndjekje me motorr dhe breshëri plumbash/ Si i shpëtoi atentatit djali i ish policit dhe familja e tij

1 Nëntor 2021, 07:34, Politikë CNA
Ndjekje me motorr dhe breshëri plumbash/ Si i shpëtoi atentatit djali

Ish punonjësi i Policisë Xhelal Reçi, ka mbetur i vrarë mëngjesin e sotëm, në afërsi të një banke në qytetin e Laçit.

Një vit më parë,  atentat u bë edhe ndaj djalit të tij, i cili arriti t?u shpëtojë plumbave.

Policia raportonte më 16 Gusht 2020 se për një atentat ndaj shtetasit Besnik Xhelal Reci, i cili po udhëtonte në mjetin e tij me bsahkëshorten dhe 2 djemtë e mitur. Ai është ndjekur nga një motoçikletë, ku ndodheshin dy persona me skafanda të cilët kanë qëlluar në drejtim të tij dhe familjes së tij.

NJOFTIMI I POLICISË:

 Më datë 16.08.2020 u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Lezhë dhe punohet për identifikimin dhe kapjen a autorëve, sepse më datë 15.08.2020, ora 19:30, në lagjen ??Xhenjo??Lezhë, në rrugën Lezhë-Shëngjin, dy persona të paidentifikuar, të cilët lëviznin me një motorçikletë dhe skafanda në kokë, kanë qëlluar më armë zjarri pistoletë 3 herë, në drejtim të automjetit tip Mercedes Benz C Class me ngjyrë gri me targa AA 811 AB, me të cilin po lëvizte shtetasi Besnik Xhelal Reçi, i datëlindjes 31.08.1985, banues në Gjorme Kurbin, sëbashku me familjen e tij, bashkëshorten dhe 2 djemtë e mitur.

Në cilesinë e provës materiale u bllokua një gëzhojë me përmasa 9x19mm dhe një kapsollë detonatore e pa gropëzuar si dhe një fishek i pa gropëzuar. Nenet 76, 22, dhe 278 të K.Penal./CNA.al

Lajmet e fundit nga