LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Byçë më byçë me njëri-tjetrin”/ Nuk dallohet më kush është pozita dhe kush opozita!

31 Tetor 2021, 10:31, Politikë CNA
“Byçë më byçë me njëri-tjetrin”/

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale, ku përmes ironisë, analizon sondazhin e Euronews, ku tregohej se shqiptarët nuk besojnë as sistemin e drejtësisë dhe as reformën.

Manjani shkruan se aa mirë shkojnë punët në këtë vend sa nuk dallohet më kush është pozita dhe kush opozita në parlament.

“U çuditem shumë këtë javë që, sipas sondazhit të Euroneës, shqiptarët masivisht nuk besojnë as drejtësinë e as reformën ?tepër të suksesshme? të drejtësisë!

Zonja Kim ka thënë se drejtësia u rregullua!?

Si ka mundësi?!

Gjykata e Lartë i gjykoi të gjitha çështjet e prapambetura me ndihmën e East Ëest dhe USAID?.

Të gjithë gjykarësit që ngelen në Vetting janë në burg?.

Vettingu përfundoi me sukses të plotë dhe para afatit kushtetues?.

Gjykata Kushtetuese funksionon e plotë me 9 anëtarë?

Kultura e pandëshkueshmërisë mori fund me arrestimin gjykimimin e dënimin e hajnave të votave, të koncensioneve, pronës publike etj.

U arrestua Kryeministri dhe ministrat në detyrë?

SPAK po bën vetting e politikanëbe tashmë sepse ska më punë tjetër të bërë?

Gjykatat e tjera gjykojnë shpejt dhe me cilësi të lartë. Asnjë vonesë nuk ka?

Ça dreqin do më shumë ky popull!?

Prap nuk beson as drejtësinë, as reformën e as zonjën Kim?!

Po reformën tonë po e bën gjysma e europës dhe gjitha Amerika, së bashku me Kosovën e Maqedoninë?

Me siguri do jetë sondazh i blerë nga Erion Veliaj ai i Euroneës?

Nuk ka mundësi?!

??

Ja shihni sa mirë janë punët! Nuk dallohet më kush është pozita dhe kush opozita në parlament. Janë të gjithë vëllezër tani që drejtësia u vu në vend!

Trekëndëshi i Bermudës u eleminua me sukses. Ka mbetur vetëm foltorja, por punë e madhe.

Ata, pozita e opozita pra, marrin vendime bashkë, oça, oça dhe byçë më byçë me njëri-tjetrin?

Kush kërkon më shumë plastë në vend!/CNA.al

Lajmet e fundit nga