LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputeti ironizon Ramën/ “Pas 8 viteve në pushtet mësove se Ujësjellësit janë rëndë”

30 Tetor 2021, 11:02, Politikë CNA
Deputeti ironizon Ramën/ “Pas 8 viteve në pushtet mësove se

Deputeti i PD-së, Helidon Bushati i ka replikuar kryeministit Edi Rama, sa i takon kritikave të këtij të fundit për Ujësjellësit në të gjitha bashkitë e vendit.

Ai shton se Rama po reagon për gjendjen e rëndë në këtë sektor pas plot 8 vitesh në pushtet, teksa thekson se askush nuk mban më përgjegjësi për situatën e krijuar.

“Pas 8 viteve në pushtet, Rama ka mësuar se gjendja e Ujësjellësve është e rëndë.  Më parë deklaronte se ka bërë më shumë se gjithë qeveritë të marra bashkë, por sot po i rezulton dështim. Ngjarja në Krujë ku u helmuan qindra banorë, nxori në pah punët elektorale, pa cilësi dhe të dëmshme të rilindjes. Prej 30 muajsh ai ka nën kontroll edhe çdo bashki tashmë, me kryetarë të emëruar prej tij?, shkruan deputeti në rrjetin social facebook.

Më tej Bushati akuzon Ramën për promovimin e ish-drejtuesve të Ujësjellësit, të cilët sipas tij janë bërë deputetë e zyrtarë akoma më të lartë.

?I kujt është faji? Kush mban përgjegjësi? Ish-drejtuesit e fundit te Ujësjellësave ti i ke promovuar, i ke bërë deputetë e zyrtarë akoma më të lartë. E vërteta është se ky sistem është sot në këtë pikë, sepse i ngjan kryekeput dhe është pjellë e rilindjes, e qeverisjes për përfitime, për interesa, e për vota?, shkruan deputeti i PD./CNA.al

Lajmet e fundit nga