LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foltorja e Berishës/ Deputeti nxjerr zbuluar mashtrimin e Bashës

29 Tetor 2021, 20:18, Politikë CNA
Foltorja e Berishës/ Deputeti nxjerr zbuluar mashtrimin e Bashës

Deputeti i PD Luan Baçi ka rrëzuar pretendimet e Lulzim Bashës, i cili ka deklaruar se ai nuk i ka kërkuar asnjë prej demokratëve që të ?bojkotojë? ?Foltoren? e ish-kryeministri Sali Berisha.

I ftuar në ?Pa Protokoll?, ish-kreu i degës së PD-së së Fierit, Luan Baçi ka rrëfyer të kundërtën.

Baçi është shprehur se Basha i ka kërkuar që të mos shkojë në takimin e Berishës, ndonëse ky i fundit nuk i është bindur.

?Basha më ka kërkuar që të mos shkoj, që të jem i paanshëm, po këtu nuk ka punë për neutralitet, por unë e shikoja të domosdoshme dhe më pëlqeu që nisi, ditën që ka ardhur Berisha në Fier, nuk jam marrë me organizimin, nuk kam bërë asnjë pune, thjesht kam ardhur vetë, nuk kishte nevojë, demokratët kanë nevojë për ndryshim?, tha Baçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga