LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha njoftoi mbledhjen e Kuvendit Kombëtar/ Vjen reagimi i parë nga Basha

29 Tetor 2021, 18:12, Politikë CNA
Berisha njoftoi mbledhjen e Kuvendit Kombëtar/ Vjen reagimi i parë nga

Menjëherë pas caktimit të datës për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar, vjen reagimi i parë nga kryetari i PD, Lulzim Basha. Ai ka rishpërndarë fjalën e tij në Kuvend një ditë më parë , ku theksoi se Berisha-Meta-Rama, janë trekëndëshi i Bermudës dhe se kanë ndihmuar që kreu i qeverisë të jetë sot në pushtet.

‘Shqipëria nuk mund të mbetet peng i askujt. Fati i shqiptarëve nuk mund të lidhet me fatin personal dhe politik të asnjë politikani, i majtë apo i djathtë qoftë!?, shkruan Basha në rrjete sociale.

Ky i fundit iu drejtua dje në Kuvend kryeministrit Rama, duke i thënë se kërkon që të ketë përballë presidentin Ilir Meta dhe ish-kryeministrin, Sali Berisha. Sipas Bashës, janë Berisha dhe Meta ata që e kanë fajin,  që Rama sot ndodhet në pushtet.

‘Ke hall ti historinë e PD-së. Thuaje më ka marrë malli për Sali berishën dhe Ilir Metën. Shko dhe ti në foltore dhe bëj foltoren tëndë. Qani hall të tre, bëni trekëndëshin e Bermundës. Unë s’jua qaj dot hallin. Të paktën dil hapur dhe mos u fshi. Unë sta plotësoj dot, mua do më kesh përballë që të munda në vitin 2011. Disa miq i ke ti por disa miq i kam edhe unë. Nëse unë të dukem i fortë nuk është faji im, por i dobët s’kam qenë asnjë herë. Kam dhe unë pjesën time të fajit që ti je këtu, por kam pjesën më të vogël, pjesën më të madhe të fajit e kanë dy brinjët e tjera të trekëndëshit të Bermudës’,  shprehu ditën e djeshme kryedemokrati Basha në Kuvend./CNA.al

Lajmet e fundit nga