LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Politika ka degraduar”/ Valentina Leskaj: Nuk ndihem mirë nga ajo çfarë shoh sot

29 Tetor 2021, 17:54, Politikë CNA
“Politika ka degraduar”/ Valentina Leskaj: Nuk ndihem mirë nga

Ish-deputetja e Partisë Socialiste, Valentina Leskaj deklaroi  se është e dhimbshme forma në të cilën është katandisur Parlamenti sot dhe se kurrë më parë nuk e kishte menduar se politika është kaq ndarëse.

E  ftuar në emisionin ?Me Xhaxhiun? në Fax News , teksa prezantoi edhe librin e saj më të ri, ajo shtoi se mënyra si ka degraduar politika sot, e ka bërë të mos ndihet mirë.

?Gjithmonë ka dicka për të thënë, jeta ka dinamikën e vet dhe mendoj se një njeri i angazhuar në politikë, jo të marrësh një karrige apo post. Unë mendoj që veç  tjerash politika është dhe kufizuese për ti thënë gjërat ashtu si i mendon deri në fund, unë e kam ruajtur integritetin tim, por për hir të një solidariteti apo vetpërmbajtjes duke qenë pjesë e nje partie edhe mund të mos kem thënë disa gjëra.

Mënyra si degradoi politika dhe si ra cilësia e parlamentit më ka bërë të mos ndihem mirë brenda dhe në këto kushte mund të rrijë një hallexhi sepse unë politikën nuk e kam menduar kurrë si vend pune, madje kam hezituar për arsye morale.

Unë e kam thënë në libër nuk e kisha menduar që politika është aq ndarëse madje edhe brenda llojit, por nëse njeriu beson vërtet në vlera atëherë ai bëhet i qëndrueshëm. Gjëja që më ka tronditur më shumë, një njeri që thotë të pavërteta duke dalë dhe nga vetja dhe nuk janë raste të rralla?, theksoi  Leskaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga