LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjykata e Parisit pranoi padinë/ Berisha: Më kanë njoftuar se nuk ka asnjë provë dhe fakt

29 Tetor 2021, 15:54, Politikë CNA
Gjykata e Parisit pranoi padinë/ Berisha: Më kanë njoftuar se nuk

Pasi gjykata në Paris ka pranuar padinë e tij ndaj sekretarit të shtetit Antony Blinken, ish kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje nga Foltorja në Lezhë, të dorëzojë në sallën e gjyqit çdo provë dhe dokument.

Berisha u shpreh se miqtë e tij e kanë njoftuar se nuk ka asnjë provë dhe dokument kundër tij.

Gjithashtu Berisha ka treguar se vendimi për shpalljen e tij “non grata” u mor pasi prishi planet e mëdha të Soros për ndarjen e Kosovës.

Gjithashtu Berisha tha se kishte kundërshtuar aleancën trilaterale dhe reformën për kapjen e Reformës së drejtësisë.

?I bëj thirrje sekretarit amerikan të shtetit të dorëzojëçdo provë dokument që të ketë ta çojë në sallën e gjyqit në Paris. Nuk kam asgjë personale. Të nesërmen e vendimit e kam pyetur veten pse e morën këtë vendim ndaj meje. 8 vite unë nuk kisha përveç foltores së parlamentit dhe Facebook-ut asnjë pushtet tjetër. Në fjalën time kisha prish plane të mëdha të Soros për ndarjen e Kosovës. Kisha kundërshtuar aleancën trilaterale, kisha kundërsthuar me forcë kapjen e drejtësisë, reformën e Soros për kapjen e reformës së drejtësisë. Gjykatësi ka pranuar shqyrtimin e padisë, por miqtë e mi kanë njoftuar se ajo dosje ka zero fakte, zero dokumente, zero prova?, është shprehur Berisha. / CNA.al 

Lajmet e fundit nga