LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“1.2 miliard euro për ujin”/ Ish-ministri i “çjerr maskën” Ramës, zbardh vjedhjet

29 Tetor 2021, 12:34, Politikë CNA
“1.2 miliard euro për ujin”/ Ish-ministri i “çjerr

Petrit Vasili, i cili më parë ka mbajtur dy poste ministrore, atë të Shëndetësisë në qeverinë ?Berisha 2? dhe të Drejtësisë në qeverinë ?Rama 1?, ka reaguar në lidhje me deklaratat e sotme të kryeministrit me kryebashkiakët. Rama tha sot se janë investuar 1.2 miliardë euro tek ujësjellësat.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili hedh akzua të forta, ndërsa thekson se pas 1.2 miliardë euro investime për ujin, rezultati janë depozita, bote, ujë i ambalazhuar.

Sipas Vasilit, rezultati është dhe rritja e çmimit të ujit me 40%.

?1.2 miliard euro për ujin rezultati: Depozita,bote,uje i ambalazhuar!!

Edi Rama deklaron se 1 miliard e 200 milion euro janë shpenzuar nga qeveria për ujin.

Ja çfarë deklaron Rama: “Këtu kam një vlerë për investimet e bëra nga qeveria shqiptare nga viti 2014, Jane mbi 1 miliarde euro, qe jemi te sakte fare eshte 1 miliarde e afro 200 euro”.

Rezultati i kësaj grabitje të 1 miliard e 200 milion euro është.

1.Rritja e çmimit të ujit me 40%.

2.Vazhdojnë qindra mijëra depozita uji anë e mbanë vendit mbi pallate, oborre e ngado.

3.Qytetarët blejne ujin me bote.

4.Qytetarët blejne ujë të ambalazhuar se uje i pijshëm është i pasigurtë.

5.Siguria sanitaro higjenike e ujit është në gjendje të mjeruar.

6.Qindra qytetarë të helmuar nga uji i ndotur dhe i pakontrolluar nga qeveria e shpartalluar.

Shqipëria nuk ka SPAK se po te kishte do ti kishte cuar me kohe para drejtësise Ramen me gjithe batakçinjte qe ka nga pas.?- shkruan Petrit Vasili./CNA.al

Lajmet e fundit nga