LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mazhoranca gati të hyjë në zgjedhje”/ Gjiknuri: Presim dekretin e Metës

29 Tetor 2021, 08:06, Politikë CNA

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri në një deklaratë për mediat, pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së PS, ka theksuar se mazhoranca është e gatshme të marrë pjesë në zgjedhjet e pjesshme vendore.

?Në jemi gati për zgjedhje të pjesshme vendore në rast se presidenti do i dekretojë. Opinioni i Venecias ishte i qartë dhe besoj së shpejti Presidenti do e dekretojë atë vendim. Ne jemi të gatshëm të hyjmë në zgjedhje dhe ti fitojmë. Ne konkuruam dhe fituam, ishte vullneti i popullit.?-.tha Damian Gjiknuri.

Ndërsa duke u ndalur tek Reforma Zgjedhore, Gjiknuri tha se ?Komisioni i Reformës zgjedhore ka qenë kryepartizan dhe së shpejti do ngrihet baza e tij. Unë nuk shoh ndonjë pengesë. PS por edhe PD duhet të jënë pjesë e komisionit. Jam i bindur që ashtu si ne edhe PD do japin idetë e tyre gjithmonë në bazë të vendimit nga OSBE-ODHIR?./CNA.al

Lajmet e fundit nga