LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ore ky Luli këtë punë do bëjë”/ Arjan Çani ironizon Bashën: “Bllofist” i niveleve të larta

28 Tetor 2021, 19:41, Politikë CNA
“Ore ky Luli këtë punë do bëjë”/ Arjan

Gazetari dhe moderatori Arjan Çani ka ironizuar kreun e PD, Lulzim Basha, duke e cilësuar këtë të fundit si një ?bllofist? të niveleve të larta.

Në një intervistë për emisionin “Të paekspozuarit” me Ylli Rakipin në MCN Tv, ai shtoi se është mëse normale që seancat plenare të kenë doza teatraliteti, por masa e këtij teatri politik është ende e paqartë.

?Kemi hyrë në një erë të re. Nuk kanë mundësi shumë palët. Mendoj që nuk ka parlament në botë që të mos ketë pak teatralitet mes shefit të maxhorancës dhe atij të opozitës. Thjesht ideja që po dalin të enjten tu flasin njerëzve, sigurisht do të ketë doza teatraliteti. Janë para kamerave, nuk i shpëtojnë dot. Është normale. Ajo që njerëzit kanë në subkoshiencë është ore ky Luli këtë punë do bëjë? Protestat janë provuar. Nuk kanë funksionuar. Pyetja është mund të ndodhë gjë më shumë? Unë them jo. Sot Basha duhet kuptuar bëri blof kur i tha Ramës bëj vetingun e politikanëve dhe i pari bëhem unë. Rama nuk tha asgjë. Pra Basha është bllofist i niveleve të larta apo ia fut kot? Ne këtë duhet të mundohemi të gjejmë. Deri ku është teatër dhe ku fillon e vërteta??, deklaroi moderator Arjan Çani./CNA.al

Lajmet e fundit nga