LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali në kopështet shtetërore/ Berisha thirrje prindërve: Refuzoni plotësimin e formularit

28 Tetor 2021, 18:18, Politikë CNA
Skandali në kopështet shtetërore/ Berisha thirrje prindërve:

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas skandalit në kopshtet shtetërorel, ku është shpërndarë një formular që zëvendëson termat ?nënë? dhe ?babë? në ?prind 1? dhe prind 2?.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Berisha shkruan se të shndërrosh prindrit në numra është përpjekje barbare, primitive të zëvendësosh vlerat themelore, njerëzore dhe hyjnore të familjes dhe ta shkatërrosh e shndërrosh atë në diçka të pavlere.

Berisha u bën thirrje proindërve që të refuzojnë plotësimin e këtij formulari për fëmijët e tyre.

Postimi i plotë:

Platforme per denatyrimin e familjes shqiptare!

Miq, Kreu i Meduzes ka urdheruar ndrikullen e tij te arsimit te shperndaje femijeve ne kopshte dhe fillore nje formular ne te cilin ne nje akt amoral godet rend familjen, pirnderit defacto asgjesohen shnderrohen thjesht ne numra 1 dhe 2.

Te shnderrosh prindrit ne numra eshte perpjekje barbare, primitive te zevendesosh vlerat themelore, njerezore dhe hyjnore te familjes dhe ta shkaterrosh e shnderrosh ate ne diçka te pavlere. Ky akt agresiv ne rrafshin e vlerave themelor te individit, familjes dhe shoqerise shenon nje poshterim per prindrit qe jetojne por edhe ata qe prehen ne paqen e perjtshme.

Ky pershkallezim i ri i luftes se eger te Çubrilloviçit shqipfoles kunder qenies sone kombetare vjen pasi ai ka larguar ne 4 vite 530 shqiptar nga Shqiperia.

Ju bej thirrje prinderve te refuzojne me neveri plotesimin e ketij formulari antifamilje qe kerkon ti poshteroje ata para femijeve te tyre duke i shendrruar ne numera dhe tju shpjegojne femijve qellimet djallezore te formularit te Edvin Rames. Une gjithashtu denoj me ashpersine me te madhe politiken çnjerezore te denatyrimit, shnderrimit te prinderve ne numra dhe ftoj shqiptaret te protestojne kunder armikut te qenies se tyre Edvin Kristaq Rama. sb/CNA.al

Lajmet e fundit nga