LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Atë që merrte vesh e vratë”/ Ahmetaj “risjell” në Kuvend ish ministrin e PD

28 Tetor 2021, 13:08, Politikë CNA
“Atë që merrte vesh e vratë”/ Ahmetaj

Zv.kryeministri Arben Ahmetaj, ka pasur një debat të fortë sot me Opozitën, pas akuzave të kësaj të fundit, për buxhetin dhe borxhin e Shqipërisë.

Por, ndërsa iu përgjigj akuzave të Opozitës, Ahmetaj në mënyrë indirekte, ka risjellë në vëmendje, një nga ish-ministrat e PD-së, për të cilin akuzon opozitën se e ka vrarë politikisht .

?Përsa i përket borxhit, se aty s?ke njerëz. E vratë atë që merrte vesh. Mbajtët këta që lirojnë kriminelë kur kanë qenë ministra të Drejtësisë dhe që kanë firmos Gërdecin. Llumin e vërtet, jo atë që i referohesh ti?,-tha zv.kryeministri.

Më tej, Ahmetaj tha se sipas FMN Shqipëria ka shënuar progres pas tërmetit dhe pandemisë.

?Po të lexoj ca thotë FMN për të qenë serioz me shqiptarët: Ekonomia shqiptare ka treguar qendrueshmëri të konsiderueshme pas tërmetit të vitit 2019 dhe pandemisë. Pas vitit të vështirë 2020, aktivitet ekonomike po ringrihen fuqishëm. Politikat luajtën rol kyç në ruajtjen e jetëve dhe mjeteve të jetesës duke i hapur rrugë rimëkëmbjes së vendit?,-u shpreh Arben Ahmetaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga