LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hapja e kantierit të aeroportit të Vlorës dhe qarkullimi në Rrugën e Arbrit/ Rama zbulon datat

28 Tetor 2021, 15:22, Politikë CNA
Hapja e kantierit të aeroportit të Vlorës dhe qarkullimi në

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se shumë shpejt do të hapet kantieri për nisjen e punimeve të aeroportit të Vlorës dhe do të nisë qarkullimi në Rrugën e Arbrit.

Në një postim në rrjetin social, Rama thekson se në datën 28 nëntor do të nisin punimet për aeroportin, ndërsa një ditë më pas, në datën 29 nëntor do të nisin lëvizja e automjeteve në Rrugën e Arbrit.

Këto janë edhe dy data të rëndësishme, pasi korespondojnë me festat kombëtare, përkatësisht ngritja e flamurit në Vlorë dhe çlirimi i Shqipërisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga