LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Qeveria miraton projektbuxhetin për koncesionet/ Këlliçi reagon ashpër

28 Tetor 2021, 18:02, Politikë CNA
Qeveria miraton projektbuxhetin për koncesionet/ Këlliçi reagon

Deputeti i Partisë Demokratike Belind Këlliçi ka reaguar në lidhje me projekt-buxhetin e qeverisë, ku parashikohen 2 miliardë euro koncesione.

Në postimin e tij në Facebook, Këlliçit thekson se, ?po të marim kartmonedha 1 dollarëshe dhe ti mbivendosim, kjo vlerë kap lartësine e 219 km nga sipërfaqja e tokës?.

Sipas tij, këto rekorde shpjegojnë më së miri pasionin e ri të Ramës për satelitët në orbitë.

?Edi Rama po planifikon qe vitin tjeter te jape koncesione ne vleren 2 miliarde dollare. Po te marim kartmonedha 1 dollareshe dhe ti mbivendosim, kjo vlere kap lartesine e 219 km nga siperfaqja e tokes. Mjaftueshem per te kaluar troposferen e cila eshte shtrese e jashtme e atmosferes. Ne gjatesi me kartmonedha 1$, kjo shume borxhi e Edi Rames shkon ne 312.000 km, mjaftueshem per ti rene rreth e perqark pothuaj 8 here tokes. Keto rekorde mbase shpjegojne me se miri pasionin e ri te Edi Rames per satelitet ne orbite?, shkruan Këlliçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga