LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akuzat e Bardhit/ Gjiknuri: Jap dorëheqjen nëse...

28 Tetor 2021, 16:40, Politikë CNA
Akuzat e Bardhit/ Gjiknuri: Jap dorëheqjen nëse...

Nga foltorja e Kuvendit Gjiknuri i është përgjigjur Bardhit lidhur me akuzuat që ky i fundit i ka bërë për llogari të fshehura në Maltë dhe lidhje me eksponentë të krimit.

Gjiknuri u shpreh se nëse sipas tij Bardhi do të kishte burrni duhet të dilte dhe të thoshte emrat e personave.

?Po ke burrni dil e thuaj këtu. Ti dihet se kush je, nuk ke burrni. Ke nxjerrë në shitje foltoren tuaj. Dil e thuaj këtu. Ai që ta ka thënë kam frikë se ta ka thënë gabim. Në qoftë se kam qenë dy herë në Maltë jap dorëheqjen?, tha Gjiknuri.

Ndërkohë që sekretari i PD e ka ironizuar duke i thënë të ruaj pak energji për në SPAK.

?Mos harxho energji, Ruaji për përgjigjet në SpAK. SA herë ke qenë në Maltë shpjegoi atje kur të shkosh. Akoma s?ke përgjigje për mafiozët që kane marrë 400 milion euro. Ç?të lidh ty zotëri që i hipën avionit me dy mafiozët dhe shkon në Maltë?, tha  Bardhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga