LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish ministri humbi gjyqin/ Andi Përmeti: Media e mundi pushtetin, Lleshaj të kërkoj falje

28 Tetor 2021, 17:52, Politikë CNA
Ish ministri humbi gjyqin/ Andi Përmeti: Media e mundi pushtetin, Lleshaj

Ish deputeti Andi Përmeti ka reaguar pas vendimit të gjykatës, e cila shpalli të pafajshme CNA.al, e cila ishte akuzuar nga ish ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj për shpifje.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Përmeti shkruan se Lleshja duhet të kërkojë falje publike, jo ndaj editorit Elvi Fundo, por ndaj qytetarëve që për një shpenzim në kufijte e çmendurise mbas tërmetit shkatërrues dhe në mes të krizës së pandemisë.

Kur media mund pushtetin!

Sot, Gjykata e Tiranes shpalli te pafajshem median City Neës Albania per akuzen e shpifjes, akuze e ngritur nga ish-ministri i brendshem Sander Lleshaj.

Para nje viti, Elvi Fundo u kercenua publikisht nga Ministri i Brendshem vetem e vetem se kishte bere detyren e tij si gazetar. Edhe pse Elvi Fundon e kam mik prej te pakten 16 vitesh, perplasja ime me Sander Lleshaj ne Parlament ndodhi ne respekt dhe mbrojtje te medias. Ate dite media ishte sulmuar, kercenuar dhe dhunuar vetem e vetem se kishte pyetur z. Lleshaj publikisht:

1-Sa eshte blere makina qe ju qarkulloni?

2- A eshte paguar dogana e makines kur ka ardhur ne Shqiperi?

3- Targat qe qarkullon makina a jane te sajat apo targa fallco?

Sot gjykata e Tiranes ka shpallur te pafajshem C.N.A. duke nekuptuar qe ne shkrimet e saj nuk kishte asnje shpifje. Sot ish-ministri i brendshem duhet te kerkoje publikisht ndjese. Jo Elvit Fundos, sepse Elvi e fitoi betejen e tij ne gjykate, por qytetareve shqiptare per nje shpenzim ne kufijte e çmendurise mbas termetit shkaterrues dhe ne mes te krizes se pandemise. Gjithashtu duhet t’i kerkoje falje publike te gjithe medias per intimidimin publik qe i beri duke sulmuar publikisht, pikerisht ate media qe kishte investiguar skandalin.

Betejat krah se drejtes jane gjithmone te veshtira, por jane me te bukurat kur ja del“, shkruan Përmeti./CNA.al

Lajmet e fundit nga