LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“PD forca më pro-amerikane”/ Shehu: Berisha katalizator në ngritjen e partisë

28 Tetor 2021, 18:36, Politikë CNA
“PD forca më pro-amerikane”/ Shehu: Berisha katalizator në

Deputeti i PD, Tritan Shehu ka deklaruar se e gjithë kjo që po ndodh brenda partisë tashmë duhet formalizuar dhe se Berisha është një katalizator kontribues në ngritjen e PD-së.

Në një intervistë për emisionin ?Debat? në A2 me Alba Alishanin, ai theksoi se PD duhet të kthehet në një forcë politike dhe të pësojë ndryshimet që i duhen.

?Berisha është një katalizator që e sollën ngjarjet e zhvillimiet, që të ishte në këtë proces ngritjeje. Kjo që po ndodh në PD duhet formalizuar. Të kthehet në një forcë që PD të pësojë ata ndryshime që i duhen. Ka vetëm një opsion tashmë, për të diskutuar si burra të mençur dhe ai është Kongresi. Pastaj futja si rutinë e referendumeve, forcimi i bazës së degëve, anëtarëve në vendimmarrje?, tha Shehu.

Sa i takon rikthimit të Berishës dhe projektit të tij politik, ai shprehu se me kalimin e ditëve do të bëhet i qartë dhe se ajo çfarë ka rëndësi, është se kolonat e mëdha tashmë janë hedhur në tavolinë.

?Projekti me kalimin e ditëve do të bëhet me i qartë, më i detajuar dhe kështu serviren në Kongres. Kolonat e mëdha janë hedhur në tavolinë?, tha deputeti i PD, Shehu./CNA.al

Lajmet e fundit nga