LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kriza në PD/ Bozdo: Basha s’mund të jetë më kryetar

28 Tetor 2021, 18:17, Politikë CNA
Kriza në PD/ Bozdo: Basha s’mund të jetë më kryetar

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Eno Bozdo deklaroi se kjo parti tashmë ka hyrë në një fazë cikli politik ku duhet të shohë përtej Berishës dhe Bashës.

Në një intervistë për emisionin ?Debat? në A2 me Alba Alishanin, ai shtoi se Berisha me rikthimin e tij në politikë, duhet të ketë prioritet paraqitjen konkret të projektit të tij.

?Berisha ka detyrimin tu shpejg demokratëve se kush është projekti i tij. Në këtë pikë e vërteta është më e rëndësishme se çdo gjë. Më mirë kështu pavarësisht se ne mendojmë që PD ka hyrë në një fazë cikli politik ku duhet të shohë përtej Berishës e Bashës. Basha s?mund të jetë më kryetar për kaosin që i ka shkaktuar?, deklaroi Bozdo.

Nga ana tjetër, ai  tha se e sheh si pozitiv futjen e Berishës në lojën politike, në mënyrë që të krijojë kushtet për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar ku të mund të diskutohet si edhe të ketë një garë të ndershme.

?Nderi më i madh që Berisha mund ti bëjë PD-së është ti krijojë kushtet për një Kuvend ku mund të diskutohet si dhe të ketë garë për një zgjeddje të ndershme?, theksoi Bozdo./CNA.al

Lajmet e fundit nga