LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nga Teatri në Parlament/ Lisandër Hoxha ironizon keq dyshen Rama-Basha

28 Tetor 2021, 19:32, Politikë CNA
Nga Teatri në Parlament/ Lisandër Hoxha ironizon keq dyshen Rama-Basha

Ish nënkryetari i FRPD Lisandër Hoxha, ka bërë një analizë të seancës së sotme plenare, ku me ironi, komenton teatrin Rama-Basha.

Ai shkruan se kuptoi se Rama e do shumë Lulin, por Luli nuk i duhet Ramës.

Sot, nga teatri ne Parlament, kuptova disa gjera:

1-Edi Rama e do shume Lulin, por Luli nuk i duhet me Rames.

2-Luli e kishte kafshuar Ramen diku dhe ai, per tre jave, u zhduk ne nje vend qe e dinte vetem ai dhe Luli.

3-Luli do permbyste trekendeshin e Bermudes edhe pse ne zyre futej nga dera e pasme.

4-Luli beri per te qeshur sallen sapo kapi me dore shifrat.

5-Rama i dha leksione politike Lulit dhe ai qeshi me aprovim.

6-Luli i kishte dhembet e forte gjenetikisht dhe nuk perdorte brilantine per floket.

7-Luli kishte mbyllur gropen e Hajdin Sejdise me dhè, nderkohe qe Rama nuk e mbylli dot per 11 vite.

8-Agron Gjekmarkaj kishte pregatitur nje poezi mqs nuk merr vesh nga ekonomia.

9- Erion Braçe nuk e kishte pare kurre Lulin duke bere pazar dhe per pasoje, ai nuk e dinte çmimin e vajit.

10-Edi Rama mori perseri borxh edhe 700 mln euro te tjera ne emer te shqiptareve me destinacion PPP.

Nga kjo drame politike e kupton fare qarte se rrotacioni eshte marre peng nga pazaret.

Lajmet e fundit nga