LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Basha leninist i vogël”/ Ristani: Me Ramën gjoja kanë tension, ata janë bashkë

28 Tetor 2021, 20:22, Politikë CNA

Ish-sekretari i përgjithshëm i PD, Arben Ristani deklaron plot bindje se mes kreut të PD, Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama ka një aleancë.

I ftuar në studion e ?Open? me Eni Vasilin në Top Channel, Ristani tha se qëllimi i vërtetë i kësaj aleance është shmangia e vëmendjes së publikut nga ata që me të vërtetë janë tema të nxehta aktuale.

?Në Kuvend ishte një vendimmarrje e rëndësishme që kishte të bënte me një shtim të borxhit publik me 700 mln euro. Bashës i ka rrëshqitur toka nën këmbë dhe  është paraqitur tek Rama si një njeri që ka si ta ushqejë. Rama e mbante me qofte herë pas here, por tani ai nuk ka më interes dhe thotë që duhet të  luftojmë bashkë. Ne jemi me një forcë politike, nëse PD s?do kishte filluar lëvizjen. Ata janë bashkë, ata e bëjnë këtë që të tërheqin vëmendjen e opinionit publik. Shihni fjalorin, qeshin duke këmbyer batuta dhe e gjitha kjo është që kanë qëllim tjetër, të largojnë vëmendjen nga tema e nxehtë që është në parlament. Basha nuk i duhet më se ka filluar lëvizja në PD dhe nuk do ta mbajë më me qofte?, tha Ristani.

Më tej ai ka ironizuar Bashën duke e cilësuar me termin ?leninist i vogël?, i cili po kërkon të barazohet me partinë.

?Basha ka kohë që nuk merret me statutin, si ai leninisti i vogël që do të barazohet me partinë. Bëjnë lojë me batuta gjoja për të treguar sikur ka tension mes tyre?, theksoi Ristani./CNA.al

Lajmet e fundit nga