LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bylykbashi “shuplakë” Bashës/ “17 Maji, kënd në Trekëndëshin e Bermudës”

28 Tetor 2021, 20:00, Politikë CNA
Bylykbashi “shuplakë” Bashës/ “17 Maji, kënd

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi ka komentuar atë që kreu i PD, Lulzim Basha e quajti ?Trekëndëshin e Bermudës? gjatë seancës së sotme plenare.

I ftuar në studion e ?Open? me Eni Vasilin në Top Channel, Bylykbashi theksoi se në fakt kjo deklaratë e Bashës tregon mungesë besueshmërie nga ana e tij dhe e akuzoi se në këto 8 vite në krye, ka marrë vendime të rëndësishme, por të gabuara.

?Trekëndëshi i Bermudës ka kuptime të kundërta, politika duhet të jetë pak më serioze. Ajo që unë po dëgjoj është se nuk më ngjall pozitivitet, por tregon se janë gjëra që ai ka kohë që i mendon. Të ndërrosh mendje dhe të thuash ato që të mundojnë prej kohësh tregon se është një lider që ka probleme me besueshmërinë. Për 8 vite është kreu i PD-së dhe ka marrë vendime të rëndësishme të gabuara dhe pasojat dolën më 25 prill?, shprehet Bylykbashi.

Nga ana tjetër ai shtoi se në fakt Basha ka bërë kënde me këtë trekëndësh dhe një prej tyre është vetë marrëveshja e 17 Majit.

?Një lider politik duhet të ketë shumë kujdes. Ka bërë kënde me këtë trekëndësh dhe një prej tyre është marrëveshja e 17 majit. Besoj se ai ka djegur urën, nuk kthehet dot mbrapsht, ajo që kanë pritur shqiptarët dhe demokratët ishte t?i japin mundësin e ndryshimit mes një fitoreje. Cili ishte rasti kur i dha një fitore demokratëve? Nuk mundet që në politikë të ecësh me sy nga një ishull, në ishull?, theksoi Bylykbashi./CNA.al

Lajmet e fundit nga