LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“E drejtë e Berishës të rikandidojë”/ Mëhilli: Nuk rrëzohet Rama me Bashën në krye

28 Tetor 2021, 19:26, Politikë CNA
“E drejtë e Berishës të rikandidojë”/

Ekspertja e komunikimit dhe moderatorja, Erla Mëhilli ka deklaruar se Partia Demokratike nuk e mund dot ‘Qeverinë Rama’ me Bashën në krye. Teksa shprehu se Basha e ka çuar këtë parti 3 herë drejt humbjes, në studion e ?Opinion? me Blendi Fevziun në Klan Tv, Mëhilli shtoi se Berisha e vendos vetë nëse do të rikthehet apo jo në krye të PD.

?Berisha e vendos vetë nëse do t?i rifutet politikës. PD sic ishte dhe sic është nuk mund ta mundi dot Edi Ramën. E ka çuar PD 3 herë në humbje. Jemi në demokraci dhe Berisha mund të kandidojë?, tha Mëhilli.

Më tej ajo shtoi se Basha njoftoi largimin e Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas rikonfirmimit si kryetar, por nëse largimin e ish-kryeministrit do e kishte shprehur para rimarrjes së mandatit, ai sot nuk do ishte në krye.

?Basha  u rikonfirmua kryetar, por nuk dua të përmend si e rimori mandatin. Ai vendosi largimin e Berishës pas rikonfirmimit si kryetar, por a do vijonte si kryetar nëse do e kishte shpallur më herët largimin e Berishës? ?, theksoi Mëhilli. /CNA.al

Lajmet e fundit nga