LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Debate të ashpra në studio/ Mëhilli-Zekthit: Ti nuk njeh statutin e PD

28 Tetor 2021, 20:49, Politikë CNA

Debate të ashpra kanë shpërthyer mes ekspertes së komunikimit, Erla Mëhilli dhe analistit Fitim Zekthi, sa i takon temës për rikthimin në politikë të ish-kryeministrit, Sali Berisha.

Të ftuar në studion e ?Opinion? me Blendi Fevziun Në TV Klan, Zekthi kundërshtoi hapur kërkesën për mbajtjen e Kuvendit Kombëtar të PD, duke argumentuar se në fakt ky Kuvend, mblidhet vetëm në rast se e thërret kryetari, konkretisht Basha.

Nga ana tjetër, Mëhilli ka reaguar me tone të ashpra duke akuzuar Zekthin se nuk e njeh statutin e PD dhe duke i argumentuar me pamjet në monitor, se statuti parashikon mbledhjen e Kuvendit edhe në rast se e kërkon  ¼ e anëtarësisë.

?Zekthi: Kuvendi mblidhet kur e thërret Kryetari

Mëhilli-Fitim Zekthit: Ti nuk e njeh statutin

Mëhilli: Edhe kur e thërret ¼ e anëtarësisë

Mëhilli: Nëse e vendoska Amerika kush fiton, pse bëjmë ne zgjedhje??, vijuan debatin Mëhilli e Zekthi./CNA.al

Lajmet e fundit nga