LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Basha si anija e vetmuar brenda Trekëndëshit të Bermudës”/ Ja pse po i kundërvihet të gjithëve

28 Tetor 2021, 20:34, Politikë CNA
“Basha si anija e vetmuar brenda Trekëndëshit të

Gazetari Enton Abilekaj ka analizuar deklaratat e Bashës sot në Kuvend. I ftuar në ?Open?, ai tha se Basha po synon të bëjë heroin dhe të pëlqehet nga qytetarët, duke futur në thes ?politikanët e vjetër?.

?Duket sikur papritur ka ndryshuar totalisht kurs. Ishte njeriu që para 1 muaj e ca  e pezulloi Berishën që e konsideronte lider. Sot tha që Berisha nuk është lideri më i mirë, por është pjesë e së keqes.

Basha sot ka folur sikur është tërmeti që do të shkatërrojë Trekëndëshin e Bermudës, por është anija e vetmuar brenda trekëndëshit. Nëse do e kishte këtë betejë më herët, 8 vite më parë, situata do të ishte ndryshe. Gjatë këtyre 8 viteve pamë bashkëpunim vetëm në dy brinjë, dhe sot jemi në një distancim të papritur. Basha është nën kërcënim nga një pjesë e trekëndëshit dhe po kërcënon tani të gjithë sistemin?, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga