LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hajdari tregon rikthimin/ Rivalja e Bashës, në garë për kreun e PD

28 Tetor 2021, 21:01, Politikë CNA
Hajdari tregon rikthimin/ Rivalja e Bashës, në garë për

Ish-deputetja Rudina Hajdari ka lënë të nënkuptuar se mund të jetë një nga kandidatet potenciale, në rast se do të zhvillohen zgjedhjet për kreun e Partisë Demokratike.

Në një intervistë online për emisionin ?Të Vaksinuarit? me Aulon Kalajën në Fax News, Hajdari shtoi se për të nuk ka rëndësi se kush do jetë drejtuesi, por me rëndësi është moslejimi i përçarjes së partisë.

“Aulon Kalaja: A jeni e gatshme të kandidoni për kreun e PD-së?

Rudina Hajdari: Mendoj që është një pyetje që për momentin nuk ka vend. Duhet zgjerim i PD-së. Opozita është e përçarë dhe ne duhet patjetër ta bashkojmë. Të punojmë dhe të bashkëpunojmë që të bëjmë një opozitë të shëndoshë.

“Për mua ka rëndësi procesi i zgjerimit të partisë. Patjetër që një nga figurat mund të jem dhe unë. Nuk është e rëndësishme individi?, tha Hajdari.

I pyetur nga moderatori sa i takon planeve në apsektin politik pas rikthimit nga SHBA, Hajdari tha se po përpiqet të ndërmarrë iniciativa për të kontribuar në shoqërinë civile.

“Rudina Hajdari: Unë këto iniciativa jam duke i ndërmarrë dhe në SHBA-të. Jam gjithë kohës duke menduar si të kontriboj në shoqerinë shqiptare. Do mundohem që të vazhdoj kontributin tim. Jam duke parë hapin tjetër. Por ky është një proces që ndodh në bashkëpunim me të djathtën. Do mbështesja çdo lloj forumi politik që ka të rinj. E kuptoj faktin që jam e lidhur shumë me PD-në për shkak të së shkuarës time?, theksoi ish-deputetja, Rudina Hajdari./CNA.al

Lajmet e fundit nga