LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Besëlidhja është e shenjtë, besë-prerja e mjerë”/ Nishani, mesazh demokratëve për Foltoren e Lezhës

29 Tetor 2021, 09:52, Politikë CNA

Ish-Presidenti Bujar Nishani, ka dalë me një mesazh disa orë para se të mbahet Foltorja në qytetin e Lezhës.

?Sot sytë, mendjet dhe zemrat e demokratëve dhe patriotëve të këtij vendi do të jenë në Lezhën e fisnikërisë dhe Besëlidhjes.

Foltorja e z. Berisha sot në atë qytet bashkon vëmendjen, interesimin, besimin në atë çfarë do të bëjmë të gjithë bashkë më pas për këtë vend?, shkruan Nishani në rrjete sociale.

Nishani nuk ka hequr së shenjëstruari Lulzim Bashën, duke e etiketuar si besë-preri.

Sipas tij, sot demokratët dhe patriotët e Lezhës, Mirditës, Laçit, Mamurrasit dhe gjithë trevës kanë Misionin të na rikujtojnë se,

Besëlidhja është e shenjtë ndërsa Besëprerja është e mjerë.

?Liria mbrohet, tradhëtia demaskohet, e drejta është si drita, skuthët i përkasin errësirës. Patriotizmi është vlerë, pengmarrja është marré. D?lirësia fiton, sado thellë e gjerë përhapur qoftë rrjeta e korrupsionit dhe pengjeve të tij?, shkruan më tej ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga