LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Zemrat peshë për Foltoren në Lezhë”/ Berisha: Po vjen fundi i narkoshtetit

29 Tetor 2021, 15:35, Politikë CNA
“Zemrat peshë për Foltoren në Lezhë”/ Berisha:

Nga ?Foltorja? e Lezhës, lideri historik i demokratëve, Sali Berisha u prit me brohoritje të zjarrta nga demokratët  dhe me thirrjet ?Rama ik?.

Teksa nisi fjalën e tij me një panoramë të qytetit të Lezhës, si një vend i besëlidhjes kombëtare të shqiptarëve, Berisha theksoi se kjo? Foltore? sot është shtruar si një uragan për të kthyer shpresën tek populli.

?Lezha kryeqyteti i parë i trojeve shqiptare, i besëlidhjes kombëtare të shqiptarëve. Për këtë Foltore ju ndizni dhe çoni peshë zemrat e lezhianëve dhe shqiptarëve, shpresat e pashuara të tyre, besimin tek e ardhmja. Foltorja e demokratëve në Shqipëri është shtruar në një uragan të vërtetë shprese, optimizmi se ky vend do të ndryshojë me shpejtësi”, theksoi Berisha.

Ish-kryministri tha se po sheh tek shqiptarët më në fund pas 30 vitesh, optimizmiin dhe shpresën për atë që ai e quajti narkoshtet i Ramës.

?Për herë të parë pas 30 viteve Shqipëria ka një llavë të tillë entuziazmi, besimi dh shprese e cila njësoj siç përmbysi diktaturën komuniste, do të përmbysë narkoshtetin e Edi Ramës pas 30 viteve?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga