LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lëvizja e Berishës/ Ibsen Elezi: Është i zoti dhe e bën

29 Tetor 2021, 13:50, Politikë CNA
Lëvizja e Berishës/ Ibsen Elezi: Është i zoti dhe e bën

Ish kryetari i PD në Kukës, Ibsen Elezi ka folur rreth lëvizjes së ish kryeministrit Sali Berisha, për ringritjen e Partisë Demokratike.

I ftuar në emisionin “Top Talk”me Denis Dyrnjanë, Elezi, është shprehur se Berisha nuk është personi që duhet ta bënte këtë lëvizje, por ai është i zoti dhe po e bën këtë.

Parimet themelore të demokracisë janë shkelur ndaj nuk funksionojnë. Nuk jam pjesë e foltores pasi jam në rrugën para foltores.

Unë besoj se politika ka moral. Unë di të them këtë. Kemi kohë që tentojmë të bëjmë këtë që po bën Berisha sot. Berisha është ndoshta jo personi i duhur por është personi që po e bën.

Ai është i zoti dhe po e bën. Në aspektin logjik i takon brezit të ri të Partisë Demorkatike, por nuk e bënë dot“, shprehet Elezi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga