LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të ngremë shtëpinë tonë të shembur”/ Berisha: Rama, tradhtari më i madh i kombit shqiptar

29 Tetor 2021, 15:47, Politikë CNA
“Të ngremë shtëpinë tonë të shembur”/

Lideri historik e shqiptarëve, Sali Berisha nga ?Foltorja? në Lezhë deklaroi se Partia Demokratike nuk ishte në lartësinë e duhur për të larguar nga pushteti kryeministrin Edi Rama, të cilin ai e quajti ?kreun e meduzëës?

Ai theksoi se në 8 vite, Rama mbylli dyert e Evropës dhe tha  se pas Jorgo Zografit dhe Enver Hoxhës, ai është tradhëtari më i madh i kombit.

?Opozita shqiptare, PD-ja nuk arariti të jetë në lartësinë e saj për ti bërë bllok e për të larguar njëherë e mirë nga pushteti kreun e meduzës. Në 8 vite, Edi Rama  i mbylli dyert e Evropës me murin e drogës dhe me politikën, me shtrimin e Shqipërisë në një vasale të Beogradit. Edi Rama pas Jorgo Zografit dhe Enver Hoxhës është tradhtari më i madh i kombit shqiptar? tha Berisha.

Këto akuza Berisha i thelloi edhe më tej, nëpërmjet deklaruar se me Beogradin dhe Shkupi ai ka rrezthuar Kosovën dhe kërkon ta zhdukë atë.

?Me Beogradin dhe shkupin ka rrethuar Kosovën, synim zhdukjen e saj. Foltorja ka ndezur shpresat e shqiptarëve. Zotohemi dhe garantojmë një zhvillim dhe integrim të panadalshëm, liri dhe të drejta njerëzore, tregun jashtë oligarkëve, konkurrencë të ndershme. Duhet të ngremë shtëpinë tonë të shembur, të ngrihemi ne si PD?, shtoi Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga