LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha nxjerr ‘blof’ Ramën/ “Janë vjedhur miliona euro dhe nuk është bërë asgjë”

29 Tetor 2021, 15:40, Politikë CNA
Berisha nxjerr ‘blof’ Ramën/ “Janë vjedhur miliona

Ish kryeministri Sali Berisha, në takimin e tij me demokratët në Lezhë ka akuzuar Ramën se ka vjedhur miliona euro për ujësjellësit.

Gjithashtu Berisha thekson se rrogat dhe penisonet janë 30 % më pak. Berisha shprehet se asnjë investitor i huaj nuk ka ardhur në tetë vite të qeverisjes së kryeministrit Edi Rama.

?Pse ky entuziazëm dhe përlkushtim kaq i madh? Është një thirrje e brendshme që buron nga zemrat dhe shpirtart tuaj, për të shpëtuar Shqipërinë dhe për të nxjerrë vendin nga zhytja.

Tetë vite në pushtet Edi Rama riktheu me shëmtinë e tyre mashti,et e mëdha të diktaturës komuniste. 8 vite në pushte faktoi para shqiptarëve se ccdo premtim ishte një mashtrim. Qeveris me banda, krimin, ka krijuar një gjende të cilën nuk e ka asnjë shtet në europë.

Demokracia dhe tregu nuk varfëron shqiptarët. Qindra ujësejllës, kanalizime në këto tetë vite çfarë është realizuar. Rroga dhe pensionet janë 30% më të ulta për shkak të inflacionit. Flitet sot për ujësjellës janë vjedhë miliona euro dhe nuk është bërë asgjë. Dhe ajo që ndodhi në Krujë helmoi qytetarët se nuk merret vesh si e ka ndërtuar. Në 8 vite asnjë investitori huaj madhor nuk erdhi. Në 8 vite Shqipëria u ngjit në çatinë e korrupsionit.Edi Rama dhe krimi janë një e pandarë?, është shprehur Berisha. / CNA.al

 

Lajmet e fundit nga