LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-presidenti ngre alarmin/ “Politika ka dështuar, më shumë vëmendje për popullin”

29 Tetor 2021, 17:32, Politikë CNA
Ish-presidenti ngre alarmin/ “Politika ka dështuar, më

Ish- Presidenti i vendit, Alfred Moisiu në takimin për promovimin e librit ?Gjeneral Spiro Moisiu?, ka shfrytëzuar kohën edhe për të dhënë disa mesazhe refruar situatës aktuale politike.

Moisiu ka ngritur alarmin se politika shqiptare ka dështuar dhe se politikanët duhet të kenë më shumë në vëmendje popullin.

“Mesazhi im është i thjeshtë, politikanët duhet të mendojnë me shumë për popullin. Në 30 vite ne duhej të kishim ecur përpara Politika shqiptare ka dështuar. Përgjegjësi ka edhe drejtësia.”, ka deklaruar ish-presidenti në një reagim për mediat./CNA.al

Lajmet e fundit nga