LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hija e errët e Ardian Dvoranit/ Si përfitoi apartament si gjyqtar

29 Tetor 2021, 16:16, Politikë CNA
Hija e errët e Ardian Dvoranit/ Si përfitoi apartament si gjyqtar

Ish kreu i KED Ardian Dvorani është sulmuar shpesh si personi që ka dhënë favore gjatë kohës që ka qenë gjyqtar.

Ish kryeministri Sali Berisha, nga Lezha, nuk i kurseu akuzat ndaj  sistemit të drejtësisë, duke ?shigjetuar? Ardian Dvoranin dhe duke nxjerrë në dritë hijen e tij të errët.

Berisha tha se Dvorani ka përfituar një apartament duke dhënë 9 vendime në favor të një kompanie private.

?Njeriu që u shpall kampion botëror i antikorrupsionit është Ardian Dvorani. Mes të tjerash, përveçse kishte fshehur 82 mijë euro, i harrova tha ky Dvorani i partisë, i porosit Albtelekomi një apartament. Si e shpërbleu Dvorani Albtelekomin? 9 vendime gjykate dha në favor të Albtelekomit ku ishte në trupin gjykues?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga