LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha këshillon Bashën: Kur të kujtosh Lezhën, lutu për besëprerjen tënde

29 Tetor 2021, 16:09, Politikë CNA
Berisha këshillon Bashën: Kur të kujtosh Lezhën, lutu

Lideri historik i PD, Sali Berisha ka komentuar edhe njëherë vendimin personal të Lulzim Basha për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar i PD.

Nga Lezha, Berisha e këshillon të rrijë gjithë natën pa gjumë duke u lutur për besëprerjen e tij.

Ish kryeministri ka theksuar se së bashku me demokratët do të ngrejnë fuqishëm PD dhe do ta çojnë drejt fitores.

?E këshilloj që kur të kujtojë Lezhën të rrijë gjithë natën pa gjumë duke u lutur për besëprerjen e  tij. Nëse atë vendim do ta merrte duke mbledhur Këshillin Kombëtar unë absolutisht do të pranoja çdo vendim. Por vendimin ai e mori pa pyetur njeri, sepse ata të cilët e mbajnë peng nuk e lejojnë të marrë mendimet tuaja. E dinin se ju nuk shiteni dhe bliheni. Ndaj dhe nuk guxoi t?ia cojë Këshillit Kombëtar. Unë do vija, te ju kam besim te ju. Foltorja nuk është kundër miqve tanë.

Sali Berisha së bashku me ju, jo vetëm që do ngrejmë fuqishëm PD dhe do ta çojmë në fitore, por u them vajatorëve të mjerimit se Sali Berisha dhe kjo parti do vendosin marrëdhëniet më të mira me BE dhe SHBA. Pengkryetari dhe një zëdhënësmjerani i tij që duan të na etiketojnë si antiamerikan janë më qesharak  se çdo person?, shprehet Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga