LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga dhurata e gjyshes 20 mijë euro tek apartamenti në Golem/ Sekretet e vettingut të Sokol Sadushit

29 Tetor 2021, 16:07, Politikë CNA
Nga dhurata e gjyshes 20 mijë euro tek apartamenti në Golem/ Sekretet

Lideri historik i Shqipërisë, Sali Berisha ka folur me tone të ashpra sa i takon Reformës në Drejtësi, për të cilën tha se në fakt drejtësia është kapur nga Rama.

Ai theksoi se vettingu duhet të jetë vetting dhe jo ?gjah shtrigash? dhe se të dhënat e vettingut duhet të bëhen publike. Sa i takon kësaj çështje, ai mori shembullin e gjyqtarit Sokol Sadushi, për të cilin shprehu se vettingu i këtij të fundit mbahet ende sekret.

“Shkoni e gjeni vetingun e Sokol Sadushit, Ilir Pandës, Ervin Pupës. Nuk ka njeri që mund ta gjejë. Për Sadushin i dimë, i dimë se zonja Sadushi që kërkoi të mos i njihej asgjë para martesës, doli se Sadushi i partisë kishte shitur një apartament në Golem për 55 mijë euro. Në kohën që e quante të shitur, e mbante kolateral në një bankë për kredinë. Çdo njeri ka dalë nga vetingu, kurse Sadushit i mbahet i kyçur në katastrofë?, tha ish-kryeministri.

Ai më tej ironizoi deklaratën e Sadushit gjatë hetimit të tij të pasurisë, ku një shumë prej 20 mijë eruosh, e deklaroi si një dhuratë nga gjyshja.

 ?Sadushi deklaroi se kishte dhuratë për fëmijët e tij 20 mijë euro nga gjyshja. Se nga i kishte gjyshja këto euro, e di vetëm Sadushi?, theksoi Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga