LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Demokrati vjen nga Gjermania për Foltoren/ Akuza deputetëve të Lezhës: Nga ne u zgjodhët, duhet të ishit këtu

29 Tetor 2021, 16:48, Politikë CNA
Demokrati vjen nga Gjermania për Foltoren/ Akuza deputetëve të

Një demokrat ka ardhur nga Stutgard-i i Gjermanisë për tiu bashkuar Foltores së Sali Berishës.

Demokrati, duke vënë në dukje arritjet e vendit nën drejtimin e PD dhe Sali Berishës, akuzoi deputetët e zgjedhur të Lezhës se duhet të ishin të pranishm në Foltore dhe të diskutonin me ta, pasi prej tyre janë sot në Kuvend.

Doktor Berisha me qeverisjen e tij i bëri shqiptarët të lëvizin me pasaportë si gjithë europa. Bëri Rrugën e Kombit që bashkoj de facto kombin shqiptar. Sali Berisha na futi në aleancën e paqes, në NATO. Ne jemi me Sali Berishën sepse lideri i PD për tetë vjet dështoi me nismat e tij. Berisha do e fus në shina PD. Ne votuam për ata 4 deputetë që nuk janë sot këtu. Pse nuk vijnë ata sot të debatojnë me ne? Ne nuk do i vrasim?, tha demokrati.

Ndërkohë që salla në korr shpërtheu në thirrjet ?turp, turp, turp?./CNA.al

Lajmet e fundit nga