LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Njerëz me kontribute janë hequr nga lista”/ Berisha: Basha peng i “Edvin Kristaq faqeziut”

29 Tetor 2021, 16:30, Politikë CNA
“Njerëz me kontribute janë hequr nga lista”/ Berisha:

Lideri historik, Sali Berisha ka folur plot entuziazëm me demokratët e Lezhës, duke deklaruar se tashmë ka ardhur kohë që të nderohet çdo mund e tullë që kanë hedhur ata.

Më tej ai theksoi se mbështetësit e Bashës nuk kanë pse të qëndrojnë ?të ftohtë? sepse nuk i kanë bërë hile, por të gjithë kanë punuar për një qëllim të përbashkët.

?Dialog me çdo demokrat. Çdo tullë, mund që kanë derdhur demokratët ne e nderojmë. Ndaj nuk kanë arsye të qëndrojnë zemërthyer. Nuk kanë arsye të qëndrojnë të ftohur me ne se janë mbështetës të Bashës. Të gjithë kemi qenë mbështetës së tij, nuk i kemi bërë hile, kemi punuar dhe ai ka hequr njerëz nga lista. Demokratët janë njerëz të idealeve, por ky njeri shkoi nga humbja në humbje, 4 njëra pas tjetrës. Të gjitha nismat e Bashës nuk ishin në të mirën tuaj, por në favor të Ramës. Ky njeri mashtron dhe vetëm mashtron?, tha Berisha.

Nga ana tjetër ai shtoi se është i vendosur dhe mbështet vettinguun e politikanëve, por ky i fundit duhet të jetë i vërtetë dhe jo një mashtrim.

?Unë mbetem i vendosur për vettingun e politikanëve, por jo mashtrime. E dërguam ligjin tek Venecia. Ne duhet të bëjmë një tjetër ligj që nuk shkel  vendimet e Venecias. T?i besojmë SPAK-ut të Ramës Kristaq faqeziut do të thotë se je peng dhe vasal i tij. Vetëm 24 % e shqiptarëve i  besonin qeverisë së Soros e Ramës?, tha ish-kryeministri. /CNA.al

 

Lajmet e fundit nga