LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“PD po shkërmoqet dita-ditës”/ Leonard Olli: Berisha ka kapur momentin

29 Tetor 2021, 19:49, Politikë CNA
“PD po shkërmoqet dita-ditës”/ Leonard Olli: Berisha ka

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ka komentuar situatën brenda Partisë Demokratike dhe përplasjet në distancë mes ish kryeministrit Sali Berisha dhe kryeopozitarit Lulzim Basha.

Në një intervistë për emisionin Zona Zero në Top Neës me Thimi Samarxhi, Olli u shpreh se PD po shkërmoqet dita-ditës dhe Sali Berisha po kap momentin.

?Sali Berisha e ka kapur këtë moment. Po përpiqet që të lërë një trashëgimi të fundit në atë që ka mbetur tashmë nga PD-ja. Kemi një parti që po shkërmoqet dita-ditës. Vazhdon qëndrimi refraktar i Lulzim Bashës. Përse vazhdon politika e përjashtimit? U goditen Flamur Noka, Spaho, Bylykbashi. Mos e quaj vetën kryetar partie, pro mbreti i partisë. Nuk kemi pse të fshihemi si struci. Thuaj unë e privatizoj partinë?, tha Leonard Olli./CNA.al

Lajmet e fundit nga