LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Demokratët i tregojnë vendin Bashës/ Je një i pabesë, dështak

30 Tetor 2021, 07:53, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha një ditë më parë, gjatë ?Foltores?, me demokratët e Lezhës, ka shpallur edhe 11 dhjetorin si data që pritet të mbahet Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike.

Por, pas kësaj deklarate të Berishës, ka ardhur reagimi nga kreu në detyrë i PD-së, Lulzim Basha, i cili në një postim në rrjetet sociale, ka shpërndarë një pjesë nga fjala e tij në Kuvend, ku i referohej Metës, Ramës dh Berishës si ?llumi i politikës2, dhe i quante ata ?trekendëshi i Bermudës?.

Por, pas këtij postimi demokratët kanë shpërthyer në komente kundër Lulzim Bashës, të cilin e quajnë të pabesë dhe dështak.

?Më vjen keq për ty që do largohesh nga politika si njeri i dështuar dhe i pabesë, më vjen keq për mjerimin që i solle këtij vendi në keto 8 vite nga paaftesia jote apo marrveshjet ne interesin tend e ne kurriz të Shqipërisë. Rroftë Sali Berisha?-shkruan një komentues.

Më tej, një tjetër shkruan ?E ku po qan hallin e popullit ti o ?qelbësirë?. A u helmosen qytetarët e Krujes nga uji i pishem as se përmendëni me gojë. Nuk i bie në mëndje për njeri. Lehni për njëri tjetrin në parlament si qentë. Turp, turp?.

Po ashtu një tjetër shkruan ?Edhe po të kishe katër fitore duhet hapur rrugë të tjerëve. Por ke katër humbje dhe gozhdohesh në karrige. Sa shumë i ngjasoni xhaxhi Enverit?.

Gjithashtu një tjetër qytetar ironizon Bashën, ndërsa shkruan ?Do rrish në parlament apo do bojkotosh kësaj radhe? Sa bashki ke nën kontroll? Mos më thuaj asnjë se me ngel qefi. Do marsh pjesë në zgjedhje për këto dy tre bashki jetime? Aman mos thuj se do shrefesh para se me hy.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga