LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetari i “nxjerr bojën” Bashës/ Tregon dyfytyrësinë e kreut të PD

30 Tetor 2021, 13:07, Politikë CNA

Gazetari Çim Peka ka ironizuar kryetarin në detyrë të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, për të cilin thotë se veprimet e tij janë ndryshe nga ajo çfarë artikulon.

Në një postim në faqen ?Çim Peka live?, drejtuesi i këtij emisioni, ka zbërthyer kontradiktën dhe absurdin e Lulzim Bashës, si kryetar i PD-së dhe qëllimeve që ka.

Peka në pak rreshta nxjerr zbuluar dyfytyrësinë dhe dy standardet që Basha ka si politikan dhe drejtues i forcës më të madhe opozitare, përball ?Foltores? dhe gjithë bazës së partisë.

?I konsideron llum, por do t?i drejtojë. Nuk e do votën e tyre për të mbledhur Kuvendin, por do votën e tyre, për ta sjellë në pushtet. E do bazën e partisë, për të marrë pushtet, por nuk do t?i njoh pushtetin e bazës për të vendosur se kush duhet t?i drejtojë. I konsideron anti-amerikanë, por do t?i drejtojë si filo amerikan?, shkruan Çim Peka./CNA.al

Lajmet e fundit nga