LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Meta në krye të LSI?/ Kryemadhi: E mirëpres nëse do të kontribuojë

30 Tetor 2021, 16:39, Politikë CNA
Meta në krye të LSI?/ Kryemadhi: E mirëpres nëse do të

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një intervistë për Zërin e Amerikës, ka komentuar edhe deklaratën e presidentit Ilir Meta, që do të kthehet në krye të kësaj partie në përfundim të mandatit të kreut të shtetit.

Kryemadhi tha se janë të hapur për të mirëpritur cilindo që do të kontribuojë.

?Nuk mund të flas për këtë, nuk e kam diskutuar di të them se LSI mirëpret çdo njeri që do të kthehet dhe të kontribuojë për të forcuar demokracinë dhe për të rikthyer demokracinë në shoqërinë shqiptare që ka qenë e brishtë këto vitet e fundit?, tha Kryemadhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga