LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Trekëndëshi i Bermudës”/ Kryemadhi i përgjigjet Bashës nga SHBA

30 Tetor 2021, 16:31, Politikë CNA
“Trekëndëshi i Bermudës”/ Kryemadhi i përgjigjet

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha i cili e cilësoi presidenti Ilir Meta pjesë e trekëndëshit të Bermudës, duke e grupuar me Berishën dhe Ramën.

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Kryemadhi tha shkurtimisht ?Për mua asgjë e re nga fronti i lindjes?.

Ndërkohë që më tej, ajo tha se LSI është e vetmja forcë që është treguar opozitë.

?LSI ka qenë e vetmja forcë që është treguar opozitë. Nuk komentoj as marrëdhëniet e LSI dhe PD ku tangoja opozitë-mazhorancë nuk bën gjë tjetër vecse sjell falimentimin e shtetit. Kjo duket në atë që po ndodh në parlament.?, tha ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga